Bezpieczne podłoże dla zwierząt w zimie

Odladzanie i odśnieżanie dotyczy również miejsc w którym przebywają zwierzęta. Sól drogowa na chodnikach rani łapy psów. Z kolei na ujeżdżalniach i wybiegach zastosowanie do odladzania soli drogowej miałby negatywny wpływ na końskie kopyta i podkowy. Nie można jednak całkiem  zrezygnować z likwidacji efektów zimy, bo śliska nawierzchnia powoduje kontuzje koni i wypadki dla jeźdźców. Jeżeli decydujemy się na odśnieżanie chemiczne musi być to przeprowadzone za pomocą preparatu nieszkodliwego dla środowiska i zwierząt. Ujeżdżalnia musi być więc odlodzona, ale jednocześnie nie może pylić

Wybieg nie może być też na wiosnę wyjałowiony, a tak by się  stało po zastosowaniu zwykłej soli, bo niszczy ona w rezultacie nie tylko lód, ale wnikając w glebę uniemożliwia wzrost roślinności.

Polecany dla hodowców, którzy chcą w bezpieczny sposób dostosować miejsca dla zwierząt do warunkach zimowych jest chlorek magnezu.

Ten chlorek jest obojętny dla środowiska i nie uszkadzający kopyt końskich. Jednioczesnie nie powoduje korozji więc nie niszczy osprzętu i podków.

Snow Ninja (nazwa handlowa) to płatki chlorku magnezu, które wytwarzają  ciepło wiążąc z wodą, więc im więcej się roztapia lodu tym szybszy jest proces topnienia. Nawierzchnia nie zamarza ponownie, zwłaszcza aż chlorek magnezu działa w skrajnie niskich temperaturach, do – 50 stopni Celsjusza.