Polscy producenci chemii budowlanej

W myśl zasady “cudze chwalicie swego nie znacie” stwierdzam, że mamy na rynku polskim wielu producentów chemii budowlanej, których jakość nie odbiega od czołówki światowych koncernów tego asortymentu.

Z dumą możemy powiedzieć, że nasze rodzime produkty sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych, mają odpowiednia dokumentację oraz zawsze można liczyć na wsparcie techniczne oraz doradztwo.

Dziś powiem o dwóch takich firmach: Izohan oraz Cemix

Jest to dwóch producentów z polskiej półki stojących u nas wśród m.in czołówki niemieckich produktów chemii budowlanej. Polskie materiały budowlane cieszą się zaufaniem (słusznie), bo po rozsądnych cenach można wykonać dobrej jakośći izolacje bitumiczne (Izohan) lub dokonać trwałej naprawy i wzmocnienia posadzki przemysłowej (Cemix).

Uważam, że czas odesłać do lamusa przekonanie, że tylko zachodnia marka zagwarantuje nam jakość. Polska chemia budowlana nie ustępuje na krok naszym sąsiadom , a przy okazji stosowanie jest często bardziej ekonomiczne.

Trudno odwoływać się do patriotyzmu, kiedy robota ma być wykonana, ale myślę, że akcja kupowania polskich produktów powinna obejmować również branżę budowlaną (jeśli nadarza się taka możliwość -oczywiście).