Hydrofobowa powierzchnia z efektem perlenia

Powierzchnie betonowe, z cegieł czy otynkowane dotyka problem zabrudzeń zewnętrznych m.in porostów czy  sadzy ze spalin. Keracover Eco Meteor firmy Kerakoll jest impregnatem na bazie wody ograniczającym osadzaniu się brudu.  Nie pozwala zanieczyszczeniom oraz wilgoci wniknąć w strukturę materiału i ułatwia czyszczenie powierzchniowe. Dzięki efektowi perlenia tworzy się hydrofobowa powierzchnia.

Efekt perlenia oznacza, że cząsteczki wody zamiast wnikać tworzą kuliste perełki na powierzchni, jak na poniższej ilustracji

Keracover Eco meteror-impregnacja kamienia naturalnego_powłoka_hydrofobowa

Jednocześnie Keracover Eco Meteor głęboko penetruje wnętrze, więc zalecany jest dla chłonnych podłoży w tym również kamieni przy czym nie zmienia wyglądu zabezpieczonej powierzchni.

Keracover Eco meteror-impregnacja kamienia natura_powłoka_hydrofobowa

Powierzchnie zabezpieczone tym impregnatem wytrzymują napór wody opadowej. Produkt jest paroprzepuszczalny (wilgoć z wnętrza jest swobodnie odprowadzana na zewnątrz). Keracover Eco Meteor jest roztworem wodnym i posiada właściwości samoczyszczące.

Różnica między powierzchnią zabezpieczoną Keracover Eco Meteor  a niezabezpieczoną:

Inne profity dla administratorów budynków z zabezpieczeniem hydrofobowym ścian Keracover Eco Meteor są takie, że na obsikujących ściany budynków czeka niemiła niespodzianka, gdy nastąpi odbicie cieczy…

impregnat-mury-sikanie

Autor

Dorota

Doradca techniczno-handlowy w firmie Structum. Przez ostatnie półrocze jestem odpowiedzialna również za stronę marketingową w firmie, co realizuję nie bez przyjemności.