Na sportowo – sufit odporny na uderzenia

Siła uderzenia piłki zależy od wielu zmiennych, jednak zawsze mocny rzut czy kop może uszkodzić ściany i sufit. W obiektach sportowych montuje się specjalne materiały, których nie ruszyłby nawet wykop Roberta Carlosa.

Sekretem materiałów odpornych na uderzenia jest sprężystość, bo daje  możliwość amortyzacji. Dodatkowe wzmocnienia przejmują na siebie siatki, które osnuwają panele z wełny skalnej.

Dlaczego się stosuje takie rozwiązania? Zniszczona sala gimnastyczna (nie mówiąc o obiektach reprezentacyjnych) zniechęca i niszczy ducha sportowego oraz kompromituje zarządcę obiektu.

Miałam okazję ćwiczyć  w miejscu, w którym powierzchnie były mocno podniszczone. Do dziś odbija mi się czkawką to wspomnienie.

Ten brak estetyki wpłynął na mnie do tego stopnia dołująco, że trening jaki wtedy odbyłam, choć prowadzony przez ciekawą osobę i proponowanej zniżki -nie miał się już nigdy powtórzyć.

Wybrałam takie miejsce do ćwiczeń, gdzie czułam komfort wizualny.

Linia sufitów Acoustichoc firmy Eurocoustic to ciekawa propozycja, która coraz częściej zapewne pojawi się u projektantów z wyobraźnią.

Francuska technologia sufitów na obiekty sportowe obejmuje pięć pozycji, każda dostosowany do sytuacji, jaka będzie zachodzić w obiekcie sportowym t.j co innego proponuje się na salę gimnastyczną w podstawówce, a co innego na hale sportową, gdzie odbywają się rozgrywki międzynarodowe

Prócz tego, że jest to praktyczne rozwiązanie, zapobiegające  niszczeniu powierzchni sufitowych i ściennych daje też świetny efekt estetyczny. A tego w obiektach sportowo- rekreacyjnych nie należy lekceważyć.