Dobry kit nie jest zły

Kity są materiałami elastycznymi, więc mają szeroki wachlarz zastosowań: od montażu, dylatacji, aż do wypełnienia szpar. Dodatkowo kity z gatunku pęczniejących to wygoda i prostota wykonywaniu uszczelnień.

Bardzo często mamy zapytania o jakiś uniwersalny kit uszczelniający, lecz gdy dochodzi, jakie warunki musi spełniać okazuje się że potrzebny jest materiał, który sobie poradzi z przyczepnością do wszelkich materiałów.

Zachodzi sytuacja gdzie generalnie chodzi o doszczelnienie drewnianej ramy okiennej, ale drugą powierzchnią styczna jest już blachy. Maxflex 100 LM bez problemu łączy się z drewnem i stalą.

Ktoś inny wykonując dylatację powyższym  kitem, chce jednocześnie powypełniać inne szczeliny naokoło balkonu. Wygodnie mieć jeden produkt  do każdej z tych prac i taką decyzję podejmuje wykonawca.

Inne mixy, które można wykonać w doszczelnieniach

beton, cegła, kamień naturalny, szkło, drewno, stal, metal.

Pomysł już należy do zainteresowanego.

Wygodne kartusze pozwalają na aplikacje w trudno dostępne miejsca. Za pomocą “dziubka” można dostać się do jakiejś szpary, z której są przesiąki. Można tak zrobić, bo ten typ uszczelniacza reaguje z wodą i utwardza się tworząc barierę przeciwwodną.

Inne domowe zastosowania to wypełnienie szczelin w elewacji (dobra przyczepność do kamienia).

Zastosowanie profesjonalne znajduje w oczyszczalni ścieków, bo Maxflex 100 LM jest odporny na agresywne ciecze.