Przepona pozioma

Przepona pozioma w budynku ma za zadanie odcięcie podciągania wilgoci z gruntu, która wchodzi w ściany. Brak izolacji przeciw podciąganiu kapilarnemu prowadzi do łuszczenia farby, odpadania tynków i zagrzybienia pomieszczeń . Czasami przeponę trzeba odtworzyć, bo z biegiem czasu materiał przestaje spełniać swoje zadanie.

Wykonanie przepony poziomej wiąże się z nawiercaniem otworów w ścianie i iniekcji specjalne dobranych materiałów izolacyjnych:

WODOCHRON W firmy IZOHAN

Ma postać koncentratu. Materiał bazowy – żywica silikonowa o konsystencji mikroemulsji, dzięki czemu wnika w najdalsze zakamarki w murze. Można stosować bez wstępnego osuszania murów do stopnia zawilgocenia 75 %

KIESEY INJECTCREME firmy HEY’DI

Preparat o konsystencji kremu. Jego innowacyjność polega na tym, że nie wymaga specjalistycznych narzędzi typu pompa. Materiał aplikowany jest z kartuszu, bezpośrednio w otwory w murze i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Opakowania są małe, więc nie ma problemu z pozostającym materiałem.

SIKAMUR firmy SIKA

Preparat w postaci pasty w kiełbaskach po 600 ml. Dzięki konsystencji kremu nie brudzi na około i dochodzi dokładnie tam, gdzie powinna powstać bariera przeciwwodna. Odpycha wilgoć, nie pozwalając na jej przeniknięcie