Renowacja dachu elastomerami

Renowacja  dachu z blachy, papy czy eternitu nie musi się już wiązać ze zrywaniem starego pokrycia. Takie rozwiązania są kłopotliwe, kosztowne i zabieraja czas, a przypadku zrywania eternitu naraża również zdrowie.

Alternatywą do demolowania dachu jest powleczenie go barwną wodoodporną masą. Te substancje z grupy elastomerów całkowicie pokrywają materiały dachowe i chronią przed czynnikami atmosferycznymi. Ze względu na dużą odporność mechaniczną są również z powodzeniem stosowane jako pokrycia tarasowe czy balkonowe.

Nylon dekarski to nasza rodzima propozycja, produkowana i z powodzeniem używana na terenie Polski.  Występuje  w trzech odmianach  kolorystycznych: szarym, czerwonym i brązowym, a jego skuteczność sięga do 20 lat.

Nylonem dekarskim można pokryć zarówno stare jak i nowe dachy. W przypadku renowacji szczególnie praktyczne jest zabezpieczanie dachów eternitowych, bo masa elastomerowa uniemożliwia pylenie się azbestu, co jak wiadomo jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ze względu na wbijanie się mikrowłókien azbestowych  w płuca.

Nakładanie materiału jest banalnie proste. Po zagruntowaniu dachu nakłada się wałkiem nylon dekarski (dwie warstwy) Tego typu pracę planuje się oczywiście przy dobrych warunkach pogodowych, żeby deszcz nie zmył jeszcze nie związanego materiału

Inną propozycją, ze słonecznej Hiszpanii jest Maxelastic – masa elastomerowa na bazie akrylu. Maxelastic jest odporny na UV wodoodporny. Występuje w szerokiej gamie kolorystyczne m.in. kolorze białym, przydatnym tam, gdzie zbytnie nagrzewanie dachu nie jest wskazane. Nakładanie również nie wiąże się z wymaganiem posiadania specjalistycznej wiedzy budowlanej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz